Dvě bitvy červenobílých

Do jednoho týdne, přesněji do pouhých čtyř dnů, se termínově vměstnaly dvě největší podzimní bitvy Slavie na obou fotbalových frontách. Ve středu večer si to červenobílí rozdají v Edenu ve skupině Ligy mistrů s nejslavnějším soupeřem FC Barcelonou, který přijede do Prahy i s hvězdným útočným triem Lionel Messi – Luis Suárez – Antoine Griezmann. V neděli navečer se pak slávisté představí na hřišti největšího soka, který jim znovu reálně stojí v cestě za obhajobou titulu – plzeňské Viktorie.

Na milánském San Siru proti Interu a doma s Borussií Dortmund si to svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského rozdali s evropskými velkokluby neohroženě jako rovný s rovným a při efektivnější koncovce mohli v kapse víc než jeden bod (a klubový pokladník úměrnou mnohamiliónovou sumu). Dá se tedy předpokládat, že aktivní herní koncept s jemnými nuancemi zvolí kouč i proti „Barce“.


V české lize úřadující mistr a aktuální lídr v dosavadních třinácti kolech ještě neprohrál a pojede do města piva se solidním šestibodovým polštářem, který bude chtít minimálně remízou udržet a nejlépe ještě načechrat výhrou, která by tuzemskou dominanci „sešívaných“ výmluvně podtrhla.


Oba prestižní duely budou propojeny nejen krátkou časovou vzdáleností. Na výsledku konfrontace s katalánským gigantem bude totiž záležet i fyzické, a hlavně psychické rozpoložení pražského týmu, v jakém následně dorazí na západ Čech, kde naopak v klidu pečlivě chystá ostřílený stratég Pavel Vrba účinnou taktiku a optimálně složenou i odpočinutou jedenáctku, aby naplnila jeho záměry. Ty jsou dopředu jasné – udělat vše proto, aby se viktoriáni vítězstvím vrátili zpátky do hry o mistrovský trůn.