David Jurásek: „Repre mi předpověděl manažer!“

David Jurásek: „Repre mi předpověděl manažer!“

Roste před očima, progres zaznamenává obrovský. Krajní obránce Slavie DAVID JURÁSEK před dvěma lety kopal druhou ligu za Prostějov, teď se těší z první pozvánky do reprezentačního áčka. „Vnímám, že jsem za ty dva roky ušel velkou cestu,“ říká dvaadvacetiletý levý bek, který líčí, jaký plán mu právě v té době nastínil jeho manažer Martin Krob.

„Musíme se soustředit na náš výkon“

„Víkendová remíza v Liberci nás mrzí, takové utkání si musíme pohlídat. Je trestuhodné dostat gól asi dvě minuty před koncem nastavení. Zaplatili jsme za to, extrémně nás to mrzí. Určitě vidíme, že se na nás Sparta dotáhla, každý sleduje tabulku. Ale my se musíme soustředit na náš výkon a zápasy, jako byl ten v Liberci, musíme zvládat. Pak budeme v pohodě. Teď přichází reprezentační pauza, ta nám asi bodne.

 

„O nominaci jsem se dozvěděl po tréninku“

Pozvánka do reprezentačního áčka mě překvapila, nečekal jsem ji. Asi den před nominací mi něco naznačil pan Tvrdík (předseda Slavie), ale prohodil to ve dveřích, ani jsem pořádně nezachytil, co přesně říkal. Až když jsme pak v den nominace přišli z tréninku, tak jsem se to od kluků, kteří už v kabině byli, dozvěděl. Gratulací jsem dostal spoustu. Jsem samozřejmě extrémně natěšený. Kdybych se netěšil, byl bych blázen, ale nervózní asi taky trochu budu, přeci jen kolem mě budou nejlepší hráči Česka a já tam oproti nim přijíždím de facto jako nikdo.

 

„Za dva roky jsem ušel velkou cestu“

Mám vtipnou historku. Když jsem před dvěma lety přestupoval do Boleslavi, bavili jsme se s mým manažerem panem Krobem, který mi říká: ‚Teď přestupuješ do ligy a za dva roky budeš v áčku repre.‘ Takovému cíli jsem vůbec nevěřil a vidíte, splnil se. Po nominaci jsme na to vzpomínali. Ale samozřejmě vnímám, že jsem za dva roky ušel velkou cestu a že se mi toho ve fotbalovém životě událo hodně. Myslím, že jsem se dost posunul. Člověk si nenaplánuje, co bude. V tomhle je to krásné, kdykoliv může přijít cokoliv.

 

„Lewandowski? Takovou zkušenost ještě nemám“

Už jsem viděl nominaci Polska a nechybí v ní Robert Lewandowski. Jak na něj? To vám teď neřeknu, takovou zkušenost ještě nemám (úsměv). Ale je to jeden z nejlepších útočníků na světě, bylo by krásné si proti němu zahrát. Ale uvidíme, jak to pan trenér Šilhavý poskládá. Vnímám, že šance zahrát si přijít může, ale určitě to neberu tak, že nastoupím. Jedu na sraz s pokorou a budu doufat, že bych se na hřiště mohl dostat.

 

„Jednadvacítka se bude řešit v létě“

Víme, o co v reprezentaci hrajeme. O mistrovství Evropy. Dá se říct, že soupeři jsou hratelní. Uděláme maximum pro to, abychom se na šampionát dostali. Vůbec jsem neřešil, jak to mám teď s jedenadvacítkou, za kterou bych mohl jet v červnu na EURO. Asi až v létě by se rozhodlo, jestli bych na mistrovství Evropy jedenadvacítek jel. Teď vůbec nevím. Asi se případně domluvíme, až to bude aktuální a trenéři budou tvořit příští nominace. Zatím je to daleko. Vše se hlavně bude odvíjet od mé výkonnosti, musím ji pak během jara ve Slavii potvrzovat. Pak uvidíme, co bude.“

DAVID JURÁSEK

Narozen: 7. srpna 2000. Výška: 183 cm. Váha: 78 kg. Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: FK Dolní Němčí (2007-2009), 1.FC Slovácko (2009-2015), FK Dolní Němčí (2015), FC Zbrojovka Brno (2016-2020), 1. SK Prostějov (2020-2021), FK Mladá Boleslav (2021-2022), Slavia Praha (2022-?). Česká liga: 49 zápasů/ 4 góly. Největší úspěchy: účastník základní skupiny Konferenční ligy (2022), postup na ME U21 (2022).