Daridův gól nestačil

Český reprezentační středopolař Vladimír Darida vstřelil svůj druhý gól v této bundesligové sezoně. V duelu berlínské Herthy s vicemistrem Borussií Dortmund snížil ve 34. minutě na 1:2, když špičkou kopačky tečoval střelu Lukebakia. To byl také konečný výsledek na Olympijském stadionu, třebaže svěřenci nového kouče Jürgena Klinsmanna měli dlouhou přesilovku po vyloučení hostujícího stopera Matse Hummelse, který těsně před odchodem do šaten uviděl za faul na Selkeho druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Domácí ale poločasovou početní výhodu nevyužili, Právě Selke sice krátce po přestávce vyrovnal, ale jeho gól kvůli ofsajdu neplatil. Hertha tak prohrála osmé z dosavadních třinácti podzimních utkání a klesla v aktuální tabulce bundesligy na šestnáctou barážovou příčku…