Boleslav posílí Fulnek

Záložník Jakub Fulnek přestoupil z druholigové Jihlavy do Mladé Boleslavi. Opačným směrem přestoupili brankář Luděk Vejmola a útočník Stanislav Klobása, kteří už na podzim ve Vysočině hostovali. Čtyřiadvacetiletý středopolař a bývalý juniorský reprezentant prošel mládežemi v Prostějově, Brně, Karviné, Hlučíně a od roku 2013 patřil Jihlavě. Z Vysočinu odehrál 81 prvoligových zápasů a vstřelil čtyři branky. Po pádu do druhé ligy však hledal novou motivaci, kterou mu nabídla „Bolka“.

"V současném fotbale není úplně běžné, aby hráč v jednom klubu strávil více než pět let. Už jsem na sobě opravdu pozoroval, že potřebuji změnu a další impuls do své fotbalové kariéry. Roli samozřejmě sehrála touha vrátit se do nejvyšší soutěže," přiznává.  

Čtyřiadvacetiletý Klobása odehrál za Boleslav 25 ligových utkání, ve kterých dal pět branek, ale naplno se i kvůli zraněním neprosadil a chodil převážně po hostováních ve druhé lize. Rovněž čtyřiadvacetiletý Vejmola prošel v Jihlavě už mládeží, než ho „Bolka“ v roce 2016 koupila. Na přelomu sezon 2016/2017 a 2017/2018 sice plnil roli brankářské „jedničky“, o kterou ale přišel a loni v létě se vrátil do Jihlavy nejprve na hostování a nyní na přestup.