Barákův gól na mistra nestačil

Český reprezentační záložník Antonín Barák se poprvé trefil za Fiorentinu v italské Serii A, ale jeho gól k bodovému zisku na hřišti AC Milán nestačil. Sedmadvacetiletý středopolař měl původně utkání začít na lavičce, ale protože se při rozcvičce zranil Bonaventura, musel naskočit do základní sestavy. Hostující trenér Italiano této změny nemusel litovat, protože ve 28. minutě vyrovnal na 1:1. Vedoucí branku vstřelil svým typickým zakončením na zadní tyč nejlepší střelec domácích portugalský forvard Leao. Baráka vystřídal v 75. minutě Terzič. O remízu přišli hosté ve druhé nastavené minutě, kdy si obránce Milenkovič smolně srazil centr střídajícího Vranckxe do vlastní branky. Fotbalisté Fiorentiny se sice u rozhodčího Sozzy dožadovali odpískání nedovoleného zákroku na brankáře Terracciana, ale VAR vítěznou trefu mistrovských „Rossoneri“ potvrdil.