Adam Hložek: „Hlavně chci, aby se EURO vydařilo týmu!“

Adam Hložek: „Hlavně chci, aby se EURO vydařilo týmu!“

Je v Česku mimořádným úkazem. V osmnácti letech patří útočník ADAM HLOŽEK mezi klíčové muže pražské Sparty, díky čtyřgólovému představení v závěrečném ligovém kole proti Brnu si společně se slávistou Janem Kuchtou nasadili korunku pro krále střelců. Pokud Hložek bude stoprocentně fit, na nadcházejícím EURO by měl být jedním z tahounů českého týmu.

„ZRANĚNÍ SE LEPŠÍ“

„Mám velkou radost, že se můj zdravotní stav zlepšil natolik, že jsem se v neděli na tréninku připojil k týmu. Lepší se to a všechno směřujeme k tomu, abych byl na EURO stoprocentně připravený. Na soustředění ve Valles v Jižním Tyrolsku jsme měli výborné podmínky. Já se tedy většinu času připravoval individuálně, ale zase jsem se dal celkem do pořádku. V rámci soustředění jsme odehráli přípravný zápas s Itálií. Nehráli jsme dobře, to každý viděl. Ale jeden zápas, navíc v přípravě, nemůže smazat celou cestu, kterou tenhle tým za poslední dobu ušel. Každopádně v dalších utkáních musíme hrát mnohem lépe. Věřím tomu, že se v dalších zápasech zvedneme. Umíme hrát líp, vždyť jsme to předvedli proti Anglii nebo Belgii.

 

„JE LEPŠÍ DOSTAT FACKU TEĎ NEŽ NA EURO“

Proti Itálii se nám nedařilo nic, navíc soupeř hrál skvěle. Když už jsme takovou facku museli dostat, tak je lepší, že se stala teď, než potom na Euru. Samozřejmě jsme zápas rozebírali. Věřím, že se v dalších utkáních zvedneme. A že se na mistrovství Evropy předvedeme v mnohem lepším světle. Jsem přesvědčený, že vysoká porážka před vstupem do turnaje na mužstvu negativní stopy nezanechá. V reprezentaci jsou dost zkušení hráči na to, aby se z ní spíš poučili, než aby na ně dolehla. V úterní generálce se nám pak podařilo nad Albánií vyhrát, což nám pomůže dostat se před mistrovstvím Evropy do pohody. Jsem rád, že jsem k vítězství mohl přispět i na trávníku.

 

„NA EURO MUSÍME POSTUPOVAT PO KRŮČCÍCH“

Jestli máme na postup ze skupiny, nebo dokonce na víc? Musíme postupovat po krůčcích. Teď myslíme na to, abychom zvládli první zápas proti Skotsku. Pokud se nám tohle povede, hodně se přiblížíme postupu ze skupiny. A v případné vyřazovací části se může stát cokoliv. Zní to jako klišé, ale tak to prostě je. Každý z nás se samozřejmě zajímá, jak naši soupeři ve skupině hráli v přípravě nebo jakou mají nominaci. A to důležité nám pak sestříhají trenéři, kteří k tomu mají své poznatky. Škoda, že stadiony nebudou moci být plné fanoušků úplně, protože atmosféra by byla ještě lepší. Ale musíme být rádi alespoň za tohle. Vždyť poslední rok hrála většina z nás před úplně prázdnými tribunami.

 

„LÉTAT NA ZÁPASY? POPEREME SE S TÍM“

Na zápasy budeme létat z Prahy, kde budeme mít svoji základnu. To se nedá nic dělat. Samozřejmě by bylo příjemnější na utkání jezdit hodinu autobusem, ale mít basecamp ve Skotsku prostě nešlo. Věřím, že se s tím popereme. Na zápasy evropských pohárů také létáme... Jen tu pravou atmosféru mistrovství Evropy asi nebude mít. Dostávám často otázku, jestli beru turnaj také tak, že na něm můžu ještě zvýšit svoji tržní cenu a prodat se. Takhle nad tím vůbec nepřemýšlím. Já hlavně chci, aby se šampionát vydařil české reprezentaci jako celku.

 

„MOC SI KRÁLE STŘELCŮ CENÍM“

Ještě se zmíním o nedávno skončené ligové sezoně. V posledním kole jsem vstřelil čtyři góly, dotáhl jsem se díky tomu na prvního Honzu Kuchtu ze Slavie, kterému chci poblahopřát ke skvělé sezoně. Moc si korunky pro krále střelců cením. I proto, že jsem část sezony vynechal kvůli zranění. Že nejsem králem střelců sám, mi vůbec nevadí. Budu rád, když příště moje góly pomůžou Spartě k ještě lepšímu umístění. A jaká pro mě byla sezona celkově? Dostal jsem se do reprezentace, start jsem si připsal dokonce jako nejmladší hráč v historii. K tomu se mi dařilo střelecky, přidal jsem nějaké asistence, získal zase víc zkušeností, podepsal novou smlouvu se Spartou a teď jsem na mistrovství Evropy. Myslím, že to není špatné.“

ADAM HLOŽEK

Narozen: 25. července 2002. Výška: 186 cm. Váha: 81 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Veronika. Fotbalový post: útočník. Česká liga: 72 zápasů/ 25 gólů. Reprezentace: 3 / žádný gól. Hráčská kariéra: FC Ivančice (2008-2012), Zbrojovka Brno (2012-2014), AC Sparta Praha (2014-?). Největší úspěchy: vítěz MOL Cupu (2020), nominace na EURO (2021), člen reprezentačních výběrů do 16, 17, 19 a 21 let. Zajímavosti: nejmladší hráč, který kdy v dresu Sparty nastoupil do ligového zápasu v základní sestavě, nejmladší střelec české ligy.